VonderLife

vonderbio

Mikrobiyota Analizi ile YENİ Sağlığa Adım Atın

 

vonderbio, genetik araştırmalarda Avrupa´nın saygın ve tanınmış firmaları ile yaptığı stratejik işbirlikleri ile biyoteknoloji ve genetik mühendisliği alanlarında faaliyet gösteren bir kuruluştur. Genetik araştırmaların sınırlarını ilerletme ve geleceğe yönelik inovatif gelişmeleri yaşamsal döngüye dahil etmeyi hedefleyen vonderbio, gerçekleştirdiği çalışmalar ve ürünleri ile canlıların hayatına değer katmayı misyon edinmiştir.

 

Bilimsel Bilginin Aydınlatıcı Rehberliğinde: Yaşam Kalitesini Yükseltmek!

Bilimsel bilginin aydınlatıcı rehberliğiyle faaliyet gösteren vonderbio, tüm canlıların yaşam kalitesini artırmayı hedeflemektedir. Gerçekleştirilen çalışmalar ile insan ve doğanın yaşamsal uyumluluğunu destekleyerek her canlının kişiye özel genetik kodlarını analiz edip bireysel yaşam sırlarını bilimin gerçekçiliği ile ortaya çıkarmaktadır. vonderbio, gerçekleştirdiği bu araştırmalar sayesinde sadece genetik araştırmaların sınırlarını zorlamakla kalmamakta, aynı zamanda yaşamsal döngü içinde her yaştan ve her geçmişten canlının hayatına artı değer katmaktadır.

 

Nasıl Çalışır?

Mikyobiyom örneğiniz kutu içerisindeki pipet/kaşık kullanılarak alınır ve numune kabına aktarılır. Numune kabı kargo ile laboratuvar merkezimize gönderilir. İncelenen örneğiniz sonuçlandırılır ve tarafınıza iletilir. Hepsi bu kadar! Mikrobiyota sonucunuz sağlığınız hakkında bilgi vermek için hazır.

Kimler Mikrobiyota Test Yaptırabilir?

Mikrobiyota testleri, mikrobiyotalarının bileşimi ve özellikleri hakkında bilgi edinmek isteyen her yaş grubundan birey için uygundur. Herhangi bir yaş veya özel durum kısıtlaması yoktur;

 

Mikrobiyota testleri, hayatın hangi alanında hangi profesyonel yönünüzü desteklemek istiyorsanız size faydalı olabilecek öneriler ve gelişimler sunmaktadır. İşine odaklanmak isteyen bir profesyonel, performansını en üst düzeye çıkarmak isteyen bir sporcu, yoğun okul ve sınav döneminde konsantrasyonunu arttırmak isteyen bir öğrenci ya da hayatın akışında mental gücünüzü üst seviyede yaşamak isteyen biri olabilirsiniz. Mikrobiyota testleri ile vücudunuzun ihtiyacı olan yalnızca size özel kişisel verilerinizi oluşturabilirsiniz.

 

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Akademik yayınlara ve blog yazılarımıza şimdi göz atın!
 

 Mikrobiyota testi özellikle şişkinlik, ishal, kabızlık veya karın ağrısı gibi sindirim sorunları yaşayan bireyler için uygun olabilir. Bağırsak mikrobiyotasında dengesizlik olan; disbiyoz, irritabl bağırsak sendromu (IBS) ve inflamatuar bağırsak hastalığı (IBD) gibi belirli gastrointestinal durumlarla ilişkilendirilmiş ve rahatsızlığı bulunan kişiler bu testleri yaptırabilir. Mikrobiyota testi, potansiyel mikrobiyal dengesizliklerin belirlenmesine yardımcı olabilir ve bağırsak sağlığını desteklemek için hedeflenen müdahalelere rehberlik edebilmektedir.

Mikrobiyota testi, otoimmün hastalıklar, metabolik bozukluklar veya ruh sağlığı bozuklukları dahil olmak üzere kronik sağlık sorunları olan bireyler için faydalı olabilir. Dysbiosis, çeşitli kronik rahatsızlıkların gelişimi ve ilerlemesinde rol oynamaktadır ve bireyin mikrobiyota kompozisyonunu anlamak, kronik rahatsızlıkların potansiyellerini belirleyebilmek için katkıda bulunan faktörler veya müdahaleler hakkında bilgi sağlayabilmektedir.

Mikrobiyota testi probiyotik veya prebiyotik takviyelerinin seçiminde yol gösterici olabilmektedir. Sağlık uzmanları, bireyin mevcut mikrobiyota kompozisyonunu değerlendirerek, eksik veya azalmış olabilecek belirli bakteri türlerini veya türlerini belirleyebilmektedir. Bu bilgi, daha sağlıklı bir mikrobiyal dengeyi teşvik etmek için uygun probiyotik veya prebiyotiklerin seçilmesinde kullanılabilmektedir.

Bazı bireyler, kişiselleştirilmiş sağlık optimizasyonuna yönelik daha genişletilmiş bilgiye sahip olarak mikrobiyotalarını keşfetmeye ve eksikliklerini iyileştirmeyi istemektedir. Mikrobiyotalarının bağışıklık fonksiyonunu, metabolizma veya ruh sağlığı gibi sağlık ve esenliğin çeşitli yönleri üzerindeki potansiyel etkisini keşfeden bireyler mikrobiyota testleri ile genel sağlıklarını desteklemek için kişisel diyet seçimlerini, yaşam tarzı değişikliklerini veya olası müdahaleleri önceden belirleyerek uygulayabilmektedir.

Mikrobiyota testi, sporcuların bağırsak mikrobiyotasının diyetleriyle nasıl etkileşime girdiğini ortaya çıkarabilmektedir. Bu bilgiler, besin emilimini, enerji üretimini ve genel performansı en üst düzeye çıkaran bir beslenme planının uyarlanmasına yardımcı olmaktadır. Mikrobiyotaların beyin ile bağlantısı, ruh halini, odaklanmayı ve bilişsel işlevleri etkilediğinden sporcular için önemlidir. Bağırsak mikrobiyotasını anlamak, yarışma öncesi gerginlikler ve antrenman sırasında zihinsel netlik gibi sorunların ele alınmasına yardımcı olabilmektedir. Yoğun antrenman programları bazen bağışıklık sistemini baskılayabilir. Mikrobiyota testi, bağışıklık direncinin belirteçlerini tanımlayabilmektedir ve sporcuların hastalıklardan kaçınmasını ve antrenman tutarlılığını korumak için bağışıklık fonksiyonlarını optimize etmelerine yardımcı olabilmektedir.

Mikrobiyota Testleri Hakkında

Akademik Yayınlara

Göz Atabilirsiniz